Gazy techniczne

Gazy techniczne firmy Air Liquide to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. Filtropol, jako autoryzowany dystrybutor gazów Air Liquide specjalizuje się przede wszystkim w dostawach produktów do cięcia i spawania, jednak na Państwa życzenie możemy dostarczyć dowolny produkt firmy Air Liquide.

gazy-techniczne-oswiecim

Spawanie i cięcie łukowe

Gazy osłonowe z linii produktów ARCAL służą do spawania w różnych warunkach i różnych pozycjach spawania. Sprawdzają się przy spawaniu różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa oraz aluminium i jego stopy, itp.
Pozwalają osiągnąć zwiększoną wydajność spawania i cięcia, bardzo dobrą jakość złączy spawanych oraz poprawę warunków pracy.

Spawanie i cięcie gazowe

Gazy z linii produktów FLAMAL znajdują zastosowanie do spawania i lutowania, cięcia i żłobienia, prostowania, oczyszczania i hartowania płomieniowego czy nanoszenie powłok.
W ofercie znajdują się:
FLAMAL 3: wysokiej jakości tlen stosowany w palnikach gazowych, dla poprawy własności płomienia a także zapewnia optymalnego strumienia w procesie cięcia tlenowego,
FLAMAL 5: acetylen – najbardziej efektywny gaz palny, który zwiększa wydajność oraz skraca czas pracy, dzięki wyjątkowym właściwościom płomienia. Umożliwiający również znaczące oszczędności w zużycia tlenu.
Dla gazów FLAMAL stosuje się wyłącznie bezpieczne przyłącze ręczne z o-ringiem.

Spawanie i cięcie laserowe

Gazy rezonatorowe i technologiczne
Gazy z linii produktów LASAL to najwyższa jakość i ciągła kontrola pod kątem dopuszczalnych zanieczyszczeń, ze względu na bezpośredni wpływ na sprawność źródeł wiązki laserowej, żywotność optyki urządzenia czy stabilność i optymalizację generowanej mocy.
Osprzęt i procedury użytkowania gwarantują utrzymanie jakości gazu LASAL aż do momentu podłączenia do urządzenia laserowego.

Bezpieczeństwo dostaw

Butle najnowszej generacji z gazem sprężonym posiadają zabezpieczenia przeciwko zanieczyszczeniom, szybkie otwieranie i zamykanie zaworów a także ergonomiczne kołpaki. Butle, o różnych rozmiarach (objętościach) i ciśnieniu, mogą być dostarczane pojedynczo lub połączone w wiązki butli, opróżnianych tak, jak pojedynczy pojemnik.

Obszar działania

Gazy sprężone Air dostarczamy w promieniu ok. 50 km od Oświęcimia, czyli m.in. do Oświęcimia, Andrychowa, Wadowic, Skawiny, Brzeszcz, Libiąża, Chrzanowa, Trzebini, Zatoru, Kęt, Pszczyny, Czechowic Dziedzic, Chełma Śląskiego, Imielina, Alwerni i Bierunia.

Polecamy kontakt z Działem Obsługi Klienta pod nr telefonu +48 696 516 515 lub adresem e-mail: sekretariat@filtropol.com.pl